לראשונה בישראל: חברת ההשקעות TOGETHER

חברות טכנולוגיה רבות הצליחו להגיע בעידן הנוכחי לשווי של יותר ממיליארד דולר עוד טרם הן הונפקו בבורסה. יכולת זו לא היתה קיימת בעבר, אך ההתקדמות הטכנולוגית והיכולת לגייס הון מהציבור הרחב, מקרנות ומאנג'לים, אפשרו לחברות קטנות עם רעיון מצוין לגדול ולהצליח עוד לפני שיצאו להנפקה או שנמכרו לחברות גדולות יותר.

החברות הללו קיבלו את הכינוי "חד קרן" בגלל הנדירות שאפיינה אותן בעיקר בעבר. כיום יש יותר ויותר חברות חד קרן כאלה – ששוויין עולה על מיליארד דולר והן עדיין לא סחירות ומונפקות בבורסה, אך חלקן הגדול מהווה הזדמנות השקעה שמגלמת רווח פוטנציאלי אדיר. דוגמה מובהקת לחברה כזו היא פייסבוק, שהוקמה בשנת 2004 והצליחה בצורה מסחררת בכל העולם. רק 8 שנים לאחר מכן, בשנת 2012, היא הונפקה בנאסד"ק לפי שווי של 104 מיליארד דולר. מי שרכש בה מניות – הרוויח ובגדול.

חברת Together, שהוקמה ב-2018 על ידי רו"ח שוקי כהן שרת, לירן פלג ואלעד שמש, הצליחה לאחרונה לפתוח את אפשרות ההשקעה בחברות חד קרן גם למשקיעים כשירים – בסכומים של החל מ-30 אלף דולר, באמצעות קרן ייחודית שהקימה בשם Together Unicorns Fund.

טוגדר צברה עד כה קהל משקיעים נאמן שהצטרף ל"מועדון האנג'לים" שלה, והיא זוכה להצלחות וגיוסים מרשימים לחברות הייטק שהיא בוחרת בפינצטה, אחרי בדיקת פוטנציאל מעמיקה ומקצועית. החברה נעזרת בצוות מקצועי בכיר מאוד המלווה את כל הפעילות שלה, וגם בהקמת הקרן החדשה נעשתה עבודת הכנה מדויקת ונבחרו חברות חד קרן מבטיחות במיוחד, כדוגמת חברת Palantir ו-SoFi.

לא רק למגה משקיעים

לדברי רו"ח שוקי כהן שרת, יו"ר טוגדר השקעות, "במהלך השנה האחרונה עבדנו קשה מול גופי השקעה שונים בארץ ובחו"ל על מנת להנגיש את ההזדמנות הייחודית של שוק חדי הקרן גם למשקיעים כשירים בסכומים קטנים יותר – ולא רק למגה משקיעים.

"הצלחנו להקים קרן שטרם נראה כמותה בישראל. הקרן תכלול בין 3 ל-5 חברות, שכל אחת מהן מוערכת בשווי של מעל למיליארד דולר. כל חברה מהחברות שנבחרו חזקה, יציבה ובעלת פוטנציאל הצלחה משמעותי – וכולן נבחרות על ידי ועדת השקעות המורכבת מבכירי תעשיית ההשקעות וההייטק בישראל".

לדבריו, מי שישקיע בקרן ייהנה גם מפיזור ההשקעה, בזכות העובדה שלא מדובר בחברה אחת בלבד. "בגלל שאנחנו מאגדים יחד הרבה משקיעים, הסכום להשקעה הוא החל מ-30 אלף דולר. זוהי בשורה אדירה למשקיעים בסכומים אלה, להיחשף לתחום כל כך מבטיח וצומח שבעבר היה שמור למשקיעים הגדולים בעולם ולמוסדיים בלבד".

אלטרנטיבת השקעה שמוכיחה את עצמה

מאחורי Together גיוסים מרשימים של מיליוני דולרים למיזמים פורצי דרך כמו חברת  Up&Ride, שפיתחה כיסא גלגלים רובוטי שמאפשר לנכים להתנייד בעמידה, חברת Keepers שפיתחה אלגוריתם לשמירה על ילדים מפני בריונות ברשת, CardiacSense שפיתחה שעון יד שמנטר את פעילות הלב, NovaSight שפיתחה טיפול חדשני לטיפול בעין עצלה, ועוד מגוון רחב של חברות ישראליות מבטיחות במיוחד.

שוקי כהן שרת ולירן פלג

"אנחנו מספקים אלטרנטיבות השקעה שמוכיחות את עצמן גם בימים של משבר פיננסי עולמי", אומר רו"ח כהן שרת. "החברות שאנו משקיעים בהן לא נפגעות מהמשבר כי הן אינן נסחרות בבורסה עדיין – ולכן לא מושפעות מתופעת העדר של מכירות בשוק יורד.

"מדובר בחברות מבטיחות מאוד שכבר עושות חייל ברחבי העולם. בעת מכירת החברה או בעת הנפקתה, המניות יונזלו והמשקיעים ייהנו מההצלחה".

 "מודל חדשני שפותח שוק שהיה סגור"

היום קיימות רק כמה מאות בודדות של חברות חד קרן פרטיות שטרם הונפקו, ברובן הגדול בארצות הברית כמו חברת למונייד, שהונפקה לאחרונה בניו יורק, חלקן במזרח אסיה וישנן גם מספר בודד של חברות כאלה בישראל.

"המיקוד של הקרן החדשה הוא חברות חד קרן בכל העולם. הקרן מפעילה מומחים מתעשייה זו על מנת לאתר את ההזדמנויות במניות של החברות הללו, ולאחר איתורן, נעשית אנליזה מעמיקה על ההזדמנות ברכישת המניות.

"מדובר בחברות הייטק ענקיות שכבר הוכיחו את עצמן ונמצאות להערכת המומחים, בשלב השקעה מעניין במיוחד – לאור העובדה שהן נמצאות על רכבת מהירה לקראת ההנפקה או האקזיט. המודל החדשני פותח שוק של השקעה במניות של חברות שהולכות להוביל את תעשיית הייטק העולמית בשנים הקרובות", הוא מסכם.

THE BREAKDOWN
DESIGN 80%
Display 90%
Camera(s) 75%
Speakers 50%
Performance 65%
Software 70%
Battery life 50%
Ecosystem 60%
Summary
Either way you look at it, the iPad Pro is meant to change how we think about computers (or at least turn around the iPad’s flagging sales) — which is, actually, no laughing matter.
68 %
nice!

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

Check Also

לחולל צמיחה עסקית ולהכפיל רווחים ב-5 שלבים

צמיחה עסקית, איך יוצרים אותה בתאגיד?  האם כדי לייצר צמיחה עסקית, יש צורך ברעיון כביר …