תואר במדעי המחשב יסדר לכם קריירה משתלמת במיוחד, עם משכורות מפנקות ותנאים מעולים. תנאי הקבלה לא גבוהים, ואפשר לשלב עבודה במהלך התואר. מתחילים בפברואר 2021

אחד התארים האקדמיים המבוקשים ביותר בישראל הוא במדעי המחשב – ואין פלא. למי שרוצה להשתלב בתעשיית ההייטק המקומית המצליחה, לעבוד בתפקידים טכנולוגיים מעניינים וכמובן להרוויח משכורות מתגמלות במיוחד התואר הזה הוא שער כניסה נוח במיוחד.

פרופ' קלרה קדם, ראש התוכנית למדעי המחשב באקדמית רמת גן, מסבירה כי "הביקוש לאנשי מקצוע בתחום רק עולה ככל שהשוק מתפתח, ובשנים האחרונות נוצר מחסור בבוגרים בעלי תואר אקדמי בתחום. המשרות בתחום מגוונות – מפיתוח וכתיבת תוכנה ועד משרות טכנולוגיות שקיימות כיום כמעט בכל ארגון או חברה".

לדבריה, "בוגרי תואר ראשון במדעי המחשב מבוקשים מאוד בשוק התעסוקה, ויכולים להשתלב בחברות הגדולות ביותר, כמו למשל הענקיות שכולנו מכירים, ממיקרוסופט ואפל ועד גוגל ופייסבוק. כמובן קיימת גם האפשרות להשתלב בחברות מקומיות ובסטארט-אפים צעירים – ולהיות שותפים ביצירה של וויז או מובילאיי הבאה, עם אקזיט נאה ותרומה נוספת לתדמית של ישראל כאומת הסטארט-אפים והחדשנות".

לרכוש ניסיון תעסוקתי כבר בלימודים

אז תואר אקדמי במדעי המחשב הוא אפשרות קורצת במיוחד למי שמתלבט מה ללמוד – אבל יש כמה חסמים שגורמים לחלק מהסטודנטים לעתיד לחשוש מעט כמו האינטנסיביות של התואר וחוסר היכולת לשלב אותו עם עבודה. בנוסף, רבים חוששים שבלי ניסיון תעסוקתי הם יתקשו למצוא עבודה ראויה.

"אנחנו החלטנו להתאים את תוכנית הלימודים גם לסטודנטים עובדים והצלחנו לפתח מתכונת נוחה במיוחד, של לימודים פעמיים בשבוע בשעות אחר הצהריים והערב, ובימי שישי בבוקר", מסבירה פרופ' קדם. "מבנה תכנית הלימודים מאפשר לסטודנטים לרכוש ניסיון תעסוקתי כבר במהלך הלימודים – הם יכולים להתקבל לחברות הייטק כסטודנטים ולהתקדם בהן עם סיום התואר".

לא צריך 700 בפסיכומטרי

מכשול אפשרי נוסף בדרך לתואר הנחשק הוא העובדה שרוב האוניברסיטאות דורשות ממוצע ציוני בגרות ופסיכומטרי גבוה במיוחד כדי להתקבל לתואר המבוקש הזה  וכך משאירות לא מעט מועמדים בחוץ, גם אם מדובר באנשים שיש להם את כל היכולות והכישורים הנדרשים.

באקדמית רמת גן מבקשים להנגיש את התואר במדעי המחשב לכמה שיותר צעירים, ולכן אין צורך ברקע קודם בתחום. דרישות הקבלה הן ממוצע 80 ומעלה בבגרות, או זכאות לתעודת בגרות – וציון 520 ומעלה בבחינה הפסיכומטרית.

הציון הדרוש במתמטיקה הוא 70 ומעלה בחמש יחידות, או 85 ומעלה בארבע יחידות. גם מי שלא עומד בתנאי זה, יכול להצטרף לקורס השלמה במתמטיקה שייפתח לפני תחילת הלימודים בחודש ינואר הקרוב.

מתחילים בפברואר 2021 – ומרוויחים שנה

פרופ' קדם מסבירה כי "התוכנית שבנינו מקנה לסטודנט ידע מעמיק בעקרונות מדעי המחשב וחושפת אותו להתפתחויות הטכנולוגיות המתקדמות ביותר, בעזרת סגל מרצים שצברו ניסיון עשיר גם באקדמיה וגם בתעשייה עצמה. "כדי לחשוף את הסטודנטים לכל הרבדים של תעשיית ההייטק המגוונת, במהלך הלימודים הם מתנסים בעבודת צוות בתכנון וביצוע מערכת תכנותית, בלימוד נושא באופן עצמאי, ובתרגול במעבדות המחשבים, בשיטת Hands on".

בשורה התחתונה, מדובר בהזדמנות ללמוד מקצוע מבוקש במיוחד, שיפתח מסלול קריירה מתגמל מאוד עם שפע של אפשרויות קידום. כל זאת, עם הזדמנות לעבוד עוד במהלך התואר, ולהתחיל לצבור ניסיון מעשי. לדברי פרופ' קדם, "אפשר להירשם כבר לפברואר הקרוב – ובשכר לימוד אוניברסיטאי".

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

Check Also

לחולל צמיחה עסקית ולהכפיל רווחים ב-5 שלבים

צמיחה עסקית, איך יוצרים אותה בתאגיד?  האם כדי לייצר צמיחה עסקית, יש צורך ברעיון כביר …