Home צרכנות בשורה צרכנית: מנוי שנתי לקבלת כל שירות כלכלי שאתם צריכים

בשורה צרכנית: מנוי שנתי לקבלת כל שירות כלכלי שאתם צריכים

שירות חדש בישראל מאפשר לכל משפחה לקבל ליווי ושירותים פיננסיים צמודים לכל צורך – תמורת 99 שקל בחודש. השירות, שמוכר יותר לאלפיון העליון ועולה בדרך כלל אלפי שקלים, פותח על ידי חברת הפיננסים הוותיקה תלפיות – וכולל ייעוץ משכנתא, החזרי מס, מעקב שוטף אחר הוצאות והכנסות, חיסכון ועוד

כמה פעמים אמרו לכם לבדוק היטב את כל ההוצאות החודשיות בחשבון? שאתם חייבים יועץ משכנתא פרטי לפני שאתם חותמים על ההצעה של הבנק? או אמרו לכם שלא כדאי להחזיק כל כך הרבה כרטיסי אשראי? אז אמרו. רוב הישראלים מוותרים על שירותים של תכנון כלכלי מקצועי בגלל העלויות הכבדות שלהם, או שמחליטים, כשכבר אין ברירה, להיעזר ביועץ שעולה להם אלפי שקלים לייעוץ חד פעמי.

בימים אלה החליטה חברת תלפיות, העוסקת בתכנון פיננסי וכלכלי כבר משנת 2012, לספק גישה לכל השירותים הפיננסיים הדרושים למשפחה – גם למשפחות נורמטיביות, שאינן מהאלפיון העליון – בסכום חודשי סמלי של 99 שקלים.

"אין משפחה בישראל שלא צריכה מעקב מקצועי אחר ההוצאות החודשיות והשנתיות שלה על מנת להתנהל נכון יותר", אומר ראובן טיטואני, מנכ"ל תלפיות. "לצערנו, רוב המשפחות בישראל לא יכולות להרשות את זה לעצמן – למרות שמדובר בחיסכון כלכלי גדול מאוד אם מסתכלים לטווח הרחוק. לכן החלטנו לייסד את השירות הזה בעלות מזערית שמתאימה כמעט לכל כיס, בזכות אלגוריתם שמבצע את רוב הפעולות האלו בצורה אוטומטית וממוחשבת", הוא אומר.

"אלה שאין להם – משלמים הכי הרבה"

טיטואני, שגדל ברמלה, הגיע בעשר אצבעות לרמות הבכירות ביותר בשוק ההון הישראלי. הוא למד כלכלה וכיהן כסמנכ"ל בבתי השקעות לפני שהקים את תלפיות. "אני מכיר באופן אישי את הקושי של משפחות רבות לסיים את החודש עם כסף לחיסכון", הוא אומר. "משפחה שאין לה את הכלים הפיננסיים להבין איך עובדים המנגנונים של הבנקים ושל חברות הביטוח ואין לה כוח מיקוח מולם, מוצאת את עצמה משלמת ביוקר על הכל. דווקא אלה שאין להם משלמים הכי הרבה", הוא אומר.

ראובן טיטואני, מנכ"ל תלפיות

"המטרה שלנו היא לעשות לאנשים סדר בכל ההוצאות. המנויים שלנו יקבלו שיחה חודשית ממנהל התיק שלהם, שיעבור איתם על ההוצאות החודשיות, על מה קורה בחשבון הבנק ויעשה סדר בדברים. אם צריך לבטל כרטיסי אשראי מיותרים, אם אפשר להוזיל את ביטוחי הבריאות, אם צריך להחזיר את ההלוואה בתנאים אחרים – הכל יטופל ברמה חודשית".

כולל יעוץ משכנתא שנתי והחזרי מס

בנוסף, מציעים במסגרת המנוי שירות של יעוץ משכנתא פרטי, שעולה בדרך כלל 5,000 שקל ויותר. "המנויים שלנו מקבלים מאיתנו כל שירות פיננסי שהם צריכים", מסביר טיטואני. "ייעוץ משכנתא הוא חלק מאוד חשוב בחיים הכלכליים של כל משפחה – זו ההלוואה הגדולה ביותר שייקחו ויש לה השפעה דרמטית על אורח החיים.

"אנחנו מתחייבים לייעוץ מקצועי למי שרוצה לקחת משכנתא חדשה, אך חשוב מכך, מי שכבר יש לו משכנתא יקבל פעם בשנה יעוץ משכנתא, על מנת לוודא שהיא עדיין רלוונטית עבורו ולבדוק האם ניתן למחזר אותה ולהוזיל את ההחזרים החודשיים".

"אפשרות לשינוי אמיתי בכלכלת המשפחה"

בתלפיות עובדים בעשור האחרון עם 600 מנהלי פמילי אופיס שמלווים את לקוחות החברה. כעת הם מביאים בשורה של ממש לשוק הפיננסי בישראל וגייסו עבורו מערך שלם נוסף של מנהלי תיקים שילוו בצמידות את כל המנויים החדשים לשירות.

"חשבנו על הרעיון כבר לפני שנה וחצי ועכשיו הוא סוף סוף קורם עור וגידים", אומר טיטואני. "דווקא בתקופה הזו שעבור רבים שינתה את הסדר הפיננסי, אני רואה את החשיבות של השירות שאנחנו מציעים. הוא למעשה מאפשר לכולנו לנהל את העושר שלנו כמו המשפחות הכי עשירות בישראל ולהתנהל נכון יותר.

"יש לנו יועצי משכנתאות, יועצי מס, יועצים לפרישה וכלכלנים בכירים שיוכלו לכוון את המשפחות לעתיד כלכלי בטוח וטוב יותר. לקחנו דוגמא מהחברות הגדולות בעולם שעובדות בשיטה של מנויים חודשיים והחלטנו שזו הדרך הנכונה ביותר על מנת להבטיח מצד אחד עלויות זולות ומצד שני, התמדה בתהליך ואפשרות לשינוי אמיתי בכלכלת המשפחה".

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

Check Also

לחולל צמיחה עסקית ולהכפיל רווחים ב-5 שלבים

צמיחה עסקית, איך יוצרים אותה בתאגיד?  האם כדי לייצר צמיחה עסקית, יש צורך ברעיון כביר …