העיר היוונית סלוניקי זוכה לתקציבי פיתוח אדירים ומתחדשת בקצב מסחרר. חברה ישראלית מאתרת נכסים מסחריים בעיר, הופכת אותם לדירות, והרוכשים נהנים מעליית ערך ותשואה של 6%. כך תשקיעו בעיר עם 300 אלף שקל ואפס כאב ראש

אחרי שעבד 3 שנים בחברת נדל"ן בארצות הברית, הבין גל רובין, יזם צעיר מאזור השרון,  מה רוב הישראלים מחפשים – השקעת נדל"ן של לא יותר מ-300 אלף שקל.

מהר מאוד, הוא ראה שבארצות הברית, הסכום הזה מספיק רק להשקעה באזורים עם אוכלוסייה חלשה וחיפש יעד שבו אותה השקעה, תספיק לרכישת נכסים בעלי פוטנציאל טוב יותר. גל חיפש מדינה קרובה לישראל, שתהיה לאחר התאוששות ממשבר ועם נכסים בטווחי מחירים שלא יעלו על 60-85 אלף יורו. לאחר מחקר ובדיקה אישית, הוא בחר בסלוניקי בירת צפון יוון – עיר נמל שמתפתחת בקצב מסחרר ומשנה את פניה בשנים האחרונות.

"אנחנו רוכשים בזול בניינים במרכז העיר ששימשו למסחר, משנים את הייעוד שלהם לדיור ובונים דירות חדשות בגודל של בין 30 ל-60 מ"ר שהן המצרך הכי מבוקש באזור", מסביר גל את אסטרטגיית הפעולה של פרו-גריס, החברה שהקים ושהוא מנהל יחד עם צח ורצברגר.

לדבריו, מיד עם שינוי הייעוד של הנכס מתרחשת השבחה משמעותית בערכו. "בתוך 8 עד 12 חודשים הדירות מוכנות וניתן מיד למכור או להשכיר אותן. הפן היזמי מאפשר לנו למצוא עסקאות במחירים מעולים במיקומים הכי טובים בעיר מבחינת קהל היעד אליו אנחנו פונים. ככה אנחנו מאפשרים ללקוחות שלנו ליהנות משכירות קבועה ויציבה", הוא אומר.

"עיר עם תקציבי פיתוח של מיליארדי יורו"

שותפו של גל, צח, הצטרף אליו לאחר שסיים שירות ממושך כמפקד ביחידה מובחרת ואז התנסה באופן אישי בתחום הנדל"ן. יחד הם כבר מכרו יותר מ-60 דירות לישראלים בסלוניקי כשצח אחראי על התפעול והפן הפיננסי של החברה מול הלקוחות, ואילו גל, מבלה את רוב זמנו בסלוניקי, שם הוא מאתר את הנכסים ועוקב מקרוב אחר תהליכי הבנייה והשיפוץ שלהם.

למה דווקא סלוניקי?

"באופן כללי יוון מתאוששת יפה מאוד ממשבר כלכלי חמור שכמעט הביא אותה לפשיטת רגל. היום, אחרי 10 שנים ששוק המשכנתאות בה היה קפוא לחלוטין, הוסרו ההגבלות וזה מעיד על הביטחון שיש שם לחזור ולסמוך על היכולת הכלכלית במדינה.

"סלוניקי היא עיר שהתחילה תהליך של התפתחות משמעותית עם תקציבי פיתוח של מיליארדי יורו. בערים דומות לה שפיתחו קו מטרו חדש, עלו מחירי הנדל"ן בעשרות אחוזים. יש בה נמל ימי פעיל ומשגשג, טיילת מפוארת, מלונות שרק הולכים ומתרבים בגלל העלייה בתיירות וכ-130 אלף סטודנטים שגרים ולומדים בה מתוך כ-400 אלף תושבים".

עד המכירה – תשואה של כ-6%

החשיבה היצירתית של גל וצח והיעד הבלעדי שבחרו, מאפשר להם להציע ללקוחות ישראלים הצעה מעניינת במיוחד בתקופה שבה חוסר הוודאות בשווקים חוגג. "אנחנו מספקים השקעה יזמית עם רווח מהיר בסכומים לא גבוהים של בין 250 ל-350 אלף שקל. כל הלקוחות שלנו הם אנשים שהגיעו מפה לאוזן בזכות שביעות הרצון מההשקעה".

גל רובין

 

גל מספר על א' וע', זוג צעיר שרק התחתן ומתגורר בתל אביב. "היה להם הון עצמי של 200 אלף שקל והם הבינו שלא יוכלו לרכוש איתו דירה במקום שרצו לגור בו בישראל. הם הגיעו אלינו לפני כשנה וחצי ורכשו דירה בבניין – היום הדירה כבר שווה 280 אלף שקל. אחרי כמה חודשים הם המליצו לאבות שלהם להצטרף וגם שניהם רכשו דירות באותו פרויקט".

מה התשואה שהם מקבלים על ההשקעה הזו?

"הם מקבלים שכר דירה נקי של בין 1,200 ל-1,700 שקל בחודש שמגלמים כ-6% תשואה. אני יכול להגיד לך שזה סכום שעזר בתקופת הקורונה להרבה זוגות צעירים שיש להם נכסים אצלנו להחזיק את הראש מעל המים", אומר גל.

"הזדמנות לאקזיט תוך 3 שנים"

אבל הערך המשמעותי של פרו-גריס הוא לא בתשואה השוטפת שהם מציעים ללקוחות, אלא דווקא בעליית המחירים הצפויה בסלוניקי בתוך מקסימום 3 שנים. "סלוניקי תסיים את כל הפרויקטים הגדולים שלה ב-2022-2023 ואז אנחנו נמכור את הנכסים ונראה את הערך האמיתי ללקוחות שלנו", מסביר גל.

"מי שרוכש איתנו יודע שמדובר על עסקה לטווח קצר-בינוני. עליית הערך בכל הנכסים שלנו מתרחשת מיד עם שינוי הייעוד של השטח ועולה בהתמדה עם כל התקדמות בבנייה. בשנת 2023 צפויה להיות הקפיצה האמיתית ואז כל מי שקנה יוכל למכור ברווח משמעותי וליהנות מעסקת אקזיט קלה ומהירה".

המחיר כולל הכל

מחירי הנכסים של פרו-גריס כוללים בתוכם את כל ההוצאות הקשורות בנכס (מסים, היטלים, היתרים) ואין צורך לפתוח חשבון בנק יווני. "אנחנו מנהלים את כל הדרוש לרכישת הנכס והוא נמצא בבעלות הלקוח מהרגע הראשון ועל שמו. אין אצלנו דרישה לתשלומים נוספים במהלך הדרך וגם התשואה השוטפת מהשכירות כבר מחושבת לאחר הורדת העמלה לחברת הניהול שלנו", אומר גל.

"בימים אלו, אנשים רבים לא יודעים איך למנף את הכסף שלהם כי הרבה אופציות נסגרו בפניהם. נדל"ן היא אופציה בטוחה והערך הוא כמעט מיידי. כל הדירות שאנחנו רוכשים זוכות לביקוש אדיר כי יש פה 130 אלף סטודנטים שמחפשים דירות לעצמם או לזוג וגם אחוז הילודה פה נמוך מאוד, אז גם בני 40 פלוס דורשים רק דירה קטנה ומתלהבים לגור במרכז העיר במיקומים הכי טובים.

"מי שיש ברשותו 300 אלף שקל יכול בקלות לבצע עסקה ברמת שקיפות גבוהה במיוחד ותוך שנים בודדות להרוויח אחוזים נכבדים על ההשקעה", הוא מסכם.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

Check Also

לחולל צמיחה עסקית ולהכפיל רווחים ב-5 שלבים

צמיחה עסקית, איך יוצרים אותה בתאגיד?  האם כדי לייצר צמיחה עסקית, יש צורך ברעיון כביר …